Aktuality

Prehľad aktuálnych informácií, ktoré by vás mohli zaujímať

60 rokov priateľstva a spolupráce

Poľovníci zo Stupavy a poľovníci z juhomoravských Želešíc sa od roku 1959 stretávajú na poľovačkách i slávnostných príležitostiach.

Pre dobré rady od priateľov, porovnanie skúseností a výsledkov z poľovníckej činnosti, či posedenia pri dobrom vínku..., to je priateľstvo dvoch organizácií, ktoré si ochraňujú už neuveriteľných 60 rokov.

Dnes, keď viac vnímame konflikty v poľovníctve a obavy z poľovníckej budúcnosti, treba oceniť „družbu“, ktorá pretrvala už tri generácie.

19. októbra 2019 sa stretli vo vyzdobenej sále ZŠ Stupava pamätníci a poprední funkcionári poľovníckych organizácií, aby oslávili okrúhle výročie. A spomenuli si na dávne udalosti, na tých, čo sa výročia už nedožili, ale aj spoločne sa pozreli na možnosti spolupráce do budúcnosti.

V slávnostnej atmosfére, ktorú zvýraznili slávnostné poľovnícke signáli v podaní Ing. Katky Nemčikovej, zástupca OkO SPZ Malacky Ing. Bohumil Antálek odovzdal pamätné obrazy s motívom Sv. Huberta zástupcom obidvoch strán. Predsedovi PZ Stupava Mást Ing. Michalovi Bocanovi a místopredsedovi MS Želešice – Hajany Ing. Dušanovi Vildovi za príkladnú úctu k poľovníckej histórií a dlhodobú medzinárodnú spoluprácu. Ostatní pamätníci si prevzali spomienkové plakety.Fotogaléria

Obvodná poľovnícka komora Malacky

Adresa Mapa »

OPK Malacky
Kollárova 892
901 01 Malacky

Stránkové dni

Pondelok: 8:00 - 16:00
Streda: 8:00 - 18:00
Piatok: 8:00 - 12:00

Kontakt

Telefón: 0903 459 463
Mobil: 034/774 28 61
E-mail: malacky@opk.sk