Aktuality

Prehľad aktuálnych informácií, ktoré by vás mohli zaujímať

SD 2020 - vyhodnotenie

Skúšky duričov, ktoré organizovala kynologická komisia OPK Malacky v spolupráci s Poľovníckym združením Záhoran Kostolište sa uskutočnili 11-12-januára 2020 v lokalitách tohto poľovného revíru.

O skúšky duričov, nenahraditeľných pomocníkov najmä pri spoločných poľovačkách, je tradične najväčší záujem. Patria tiež k najnáročnejším, nakoľko počas dvoch dní sú na účastníkov kladené náročné požiadavky na výkon pri hľadaní a durení, dohľadávaní diviaka, vytrvalosť, odvahu i poslušnosť. Poľovnícky hospodár Boris Michalovič zvolil lokalitu pre spoločnú poľovačku, kde sa zdržiavajú diviaky, aby rozhodcovský zbor s hlavným rozhodcom Ondrejom Hladekom, mali dosť možností na hodnotenie prihlásených 12 psov. A naozaj sa v dvoch pohonoch diviaky našli, väčšina psov príkladne diviakov durili, hlásili...a aj ich pomocou sa podarilo uloviť 4 ks.

Na druhý deň sa odvaha a vytrvalosť psov hodnotila v oplotku PZ Záhoran Kostolište v konfrontácií so 100 kg diviakom menom PEPO. Hodnotenia rozhodcov tu zamiešali celkové poradie, nakoľko sa udelili aj nižšie známky viacerým psom za menšiu odvahu a vytrvalosť a jeden pes bol vylúčený.

Víťazom skúšok duričov sa stal slovenský kopov CYRA Chmelov dvor so ziskom 214 bodov a pamätný pohár pre víťaza si zaslúžene odniesol jeho vodič Martin Benca. Na druhom mieste sa umiestnil jazvečík hrubosrstý ARES zo Šraneckých borín s vodičom Štefanom Badom s počtom bodov 208. Rovnaký počet bodov získal aj jagdterrier ORYCH z Triblaviny s vodičom Dominikom Knotkom a tak o poradí rozhodol vek psa. (všetci v I. cene)

Duričské skúšky sú náročné aj pre organizátorov. Preto ocenenie patrí aj členom poľovníckej organizácie PZ Záhoran Kostolište, pretože ako konštatoval hlavný rozhodca: "duričské skúšky v Kostolišti boli výborne organizované, v príjemnom prostredí, v revíre bohatom na zver....., jednoducho také, aké majú byť"

 

Napísal: Milan MERCFotogaléria

Obvodná poľovnícka komora Malacky

Adresa Mapa »

OPK Malacky
Kollárova 892
901 01 Malacky

Stránkové dni

Pondelok: 8:00 - 16:00
Streda: 8:00 - 18:00
Piatok: 8:00 - 12:00

Kontakt

Telefón: 0903 459 463
Mobil: 034/774 28 61
E-mail: malacky@opk.sk